Sportovní den č.3

Publikováno: 27. 9. 2024
Autor: Marek Killar

V pondělí 23. září se na školním sportovišti uskutečnil sportovní den pro prvňáky a předškoláky. Byl obdobou sportovních dnů z počátku roku, kde závodili žáci zbytku prvního a celého druhého stupně. I tentokrát se soutěžilo ve sprintu, skoku do dálky, hodu míčkem a dlouhém běhu.

Všichni se snažili možná ještě více než jejich starší spolužáci, nicméně na některých výkonech je vidět, že se úplně vytrácí přirozený pohyb. Nejvíce je to vidět na výkonech v hodu míčkem a vytrvalostním (200 m ani není žádná vytrvalost) běhu. Dříve přicházely do školy děti, které běžně hodily míčkem přes 15 metrů, nyní nepřehodí (vlastně to ani není házení) ani pět metrů. Dříve děti běhaly v kuse i několik minut, nyní by půl kilometru bez zastavení či chůze uběhlo jen velmi málo z nich. Je pravda, že jde o celkový trend v celé zemi, nicméně je na každé rodině, jak se k pohybu a sportování svých dětí postaví. Jedná se přece o zdraví a celkovou fyzickou zdatnost do zbytku života.

Přesto je potřeba poděkovat všem soutěžícím dětem za nadšení a snahu, se kterou k závodu přistoupily.

Mgr. M. Novotný

Kategorie MŠ - dívky:

Kategorie MŠ - chlapci:

Kategorie 1.třída - dívky:

Kategorie 1.třída - chlapci: