Výlet 1. třídy

Publikováno: 18. 6. 2024
Autor: Vlasta Šolcová

Ve čtvrtek 13. 6. jsme se vydali s prvňáky do Vrchlabí. Navštívili jsme dvě muzea, dopoledne Krkonošské muzeum - čtyři historické domky na náměstí a odpoledne nedávno nově zrekonstruované Muzeum Krkonoš. V prvním muzeu jsme si prohlédli, jak lidé žili v minulosti, seznámili jsme se se starými řemesly a historií města Vrchlabí. Ve druhém muzeu jsme zblízka poznávali krkonošskou přírodu, se kterou jsou úzce spjaté i osudy mnoha lidí.

Čas mezi návštěvami muzeí jsme trávili venku. Nejprve jsme pobyli na náměstí, kde byla i první svačina.

Poté jsme se vydali do zámeckého parku.

Odpoledne jsme se vrátili do školy, kde jsme se po náročném dni odměnili výbornou večeří.

Večer se děti vyřádily při taneční soutěži a vyzkoušely si stezku odvahy v opuštěné škole.

No, a pak již byl čas jít spát. První noc ve škole, na kterou se děti opravdu hodně těšily!

Druhý den jsme po snídani vše uklidili a vydali se na vycházku do přírody.

Prožili jsme hezké společné chvíle a určitě máme na co vzpomínat!

V. Šolcová a L. Štěpánková